كنگره 2300 شهيد خميني شهر

بسم رب الشهدا و الصالحين

..........

برگزاری کنگره ملی ۲۳۰۰ شهید والا مقام  خمینی‌شهر از فردا
درشهرستان خميني شهر
 
 
 

 سردار عزیزالله پورکاظم دبیر شورای سیاستگذاری کنگره ملی ۲۳۰۰ شهید خمینی‌شهر با بیان اینکه شمار شهدای این شهرستان در دفاع مقدس در کشور بی‌نظیر است افزود: ۱۰ شهید از ۳۰ شهید مدافع حرم استان اصفهان به شهرستان خمینی‌شهر اختصاص دارد.

او با بیان اینکه شهر کوشک در این شهرستان ۱۰۲ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است که یادواره شهدا در این شهر برگزار می‌شود، ادامه داد: آیین افتتاح اجلاسیه ۸ آبان در حسینیه ثارالله سپاه خمینی شهر برگزار می‌شود که دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران میهمانان و سخنرانان این برنامه خواهند بود.

به گفته وی تجمع هیأت‌های مذهبی، گردهمایی دانش‌آموزان و برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز، جشنواره شعر، برگزاری یادواره شهدای روحانی با سخنرانی آیت‌الله طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، برگزاری یادواره شهدای اصغرآباد، گردهمایی رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس و برگزاری تجمع زنان از دیگر برنامه‌های این اجلاس است.

سردار فدا جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) نیز با تاکید بر اینکه بنابر گفته مقام معظم رهبری باید روحیه انقلابی و اقدام انقلابی تحقق یابد گفت: نمونه بارز این سخن شهدا هستند و هدف از برگزاری این کنگره ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

او معرفی الگوهای شاخص و شهدای این شهرستان را به مردم از دیگر اهداف اجلاس برشمرد و اضافه کرد: برای بهره‌مندی از رهنمودهای مقام معظم رهبری بسیار تلاش کردیم که مردم این شهرستان دیداری با مقام معظم رهبری داشته باشند اما امکان‌پذیر نشد که امیدواریم در آینده این فرصت فراهم شود.

سرهنگ مرادی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمینی شهر نیز با بیان اینکه کارنامه جهادی بسیار درخشان شهرستان خمینی‌شهر با تقدیم ۲۳۰۰ شهید، ۳۷۰۰ جانبار و ۳۰ هزار رزمنده موجب برگزاری چنین کنگره‌ای شده است افزود: شهرستان خمینی‌شهر از هر ۹۲ نفر یک نفر شهید تقدیم کرده است و ثبت، نام ۴۱ شهید روحانی، ۳۷۲ شهید دانش‌آموز و ۱۲۸ شهید ورزشکار و ۱۶ شهید زن از این شهرستان از افتخارات این خطه است.

به گفته وی ۹۴ کتاب با موضوع شهدای خمینی شهر برای این اجلاس چاپ شده است و نمایشگاهی با عنوان راست قامتان در حاشیه این اجلاس برپا شده که در ۴ بخش تاریخ اسلام، تاریخ معاصر، تاریخ دفاع مقدس و جنگ نرم طراحی شده است.

او ادامه داد: ۲۵۰ هزار برگ از آثار شهدا در قالب دشت‌نوشته و مصاحبه گردآوری شده و ۲۴۰۳ پرونده الکترونیک از شهدای شهرستان خمینی‌شهر تدوین شده است.

 


سرداران شهيد محسن رضايي  و شهيد غلامي

كجائيد اي شهيدان خدائي.

 


یک دیدگاه بنویسید
8 + 5