رنگ بندی هاردیسک های وسترن دیجیتال به چه معناست؟

کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd

کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd

از آنجایی که کمپانی وسترن که یک برند نام آور در میان هاردهای موجود در بازار می باشد و برای هاردهای ارائه شده ی خود دسته بندی رنگی قرار داده است پس بهتر است شناختی هرچند سطحی از کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd داشته باشید تا بدانید هر کدام از رنگ های Green , Blue , Red , Purple , Black , Gold برای چه هدف و زمینه ای در نظر گرفته شده است و در این مقاله ی آموزشی برای شما عزیزان کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd را به صورت مختصر توضیح می دهیم تا در هنگام انخاب هارد دیسک وسترن با توجه به کاربرد و نیاز خود دچار سردرگمی در بین رنگ های موجود نشوید و اطلاعی مختصر و کلی درباره ی هر کدام از رنگها پیدا کنید.

کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd

هارد وسترن آبی

کاربرد رنگ آبی هارد وسترن

رنگ آبی هارد وسترن با هدف کاربردی عمومی با بازدهی مناسب طراحی شده است.هارد آبی رنگ همان هارد اولیه برند وسترن می باشد که کاملا مناسب برای کاربری های روزمره و جوابگوی بسیاری از نیازهای کاربران می باشد ضمن این که قیمت معقول و سرعت مناسبی دارد که برای هارد اولیه کامپیوترهای رومیزی ، لپ تاپ ها و برخی ایکس باکس ها مورد استفاده قرار می گیرد و در مدل های بروز تر در این رنگ هارد اطلاعات در یک مرکز متراکم شده اند تا سرعت دست یابی به اطلاعات بالاتر رود.

هارد وسترن سبز

کاربرد رنگ سبز هارد وسترن

رنگ سبز هارد وسترن با هدف فضای ذخیره ساز به صورت بهینه طراحی شده است. این هارد کم مصرف و بی سر و صدا با قیمت پایین اغلب مناسب برای آرشیوسازی و ذخیره کردن اطلاعاتی همچون موسیقی و عکس و فیلم بر روی یک هارد ثانویه می باشد این رنگ هارد مناسب استفاده ی مداوم از دیتا نیست و و به همین دلیل برای کارهای محاسباتی همراه با پردازش توصیه نمی شود همچنین برای لپ تاپ ها نیز هارد مناسبی نیست چرا که با وجود خاصیت Intellipower در مواقع عدم استفاده از هارد سرعت چرخش پایین آمده تا مصرف را به حداکثر بهینه بودن برساند.

هارد وسترن مشکی

کاربرد رنگ مشکی هارد وسترن
هارد دیسک داخلی وسترن دیجیتال سری مشکی، از سری High Performance می باشد و بهترین عملکرد را در بین هارد دیسک های وسترن دیجیتال دارا می باشد.

این محصول مناسب پردازش های سنگین محاسباتی و بازی می باشد.

از مزایای این هارد دیسک نسبت به سری آبی می توان به لرزش کمتر و الگوریتم جدید برای

دسترسی به اطلاعات و همچنین وجود دو پردازنده درون هارد دیسک اشاره کرد.

تفاوت عمده هارد دیسک های سری مشکی و سری آبی در مقدار کش آن می باشد که سری مشکی دارای کش 64 و 128 و 256 مگابایت می باشند.

این مقدار کش باعث شده است تا عملیات پردازش بسیار سریعتر انجام گردد. هارد وسترن دیجیتال Black همگی دارای سرعت 7200RPM می باشند.

کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd

کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd

کاربرد رنگ قرمز هارد وسترن

رنگ قرمز هارد وسترن با هدف استفاده کلی درفضای ذخیره سازی NAS طراحی شده است. این رنگ هارد وسترن با توجه به این که حجم بالایی دارد در ذخیره سازی دیتا انواع فیلم و عکس کاربرد بالایی دارد و مناسب برای استفاده در سیستم های تحت شبکه NAS و RAID می باشد و امنیت حفظ اطلاعات در این رنگ هارد بالا می باشد.

رنگ قرمز هارد وسترن در دو نوع Wd Red و Wd Red Pro موجود می باشد و فرق Red Pro تنها در افزایش حافظه کش و افزایش سرعت آن می باشد.

کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd

هارد وسترن بنفش

کاربرد رنگ بنفش هارد وسترن

رنگ بنفش هارد وسترن با هدف ذخیره سازی 24 ساعته طراحی شده اند. این رنگ مناسب برای مراکز مانیتورینگ و دوربین های مداربسته NVR و DVR می باشند که تمام 24 ساعت شبانه روز در حال ضبط و ذخیره فیلم می باشند و در دو نوع در بازار موجود می باشند Purple که تا 32 دوربین مدار بسته را ساپورت می کند و مناسب مراکز کوچک خانگی ، ادارات و سیستم های نظارتی می باشد و  Purple NV که تا 64 دوربین ساپورت می کند و مناسب سیستم های مدار بسته تحت شبکه می باشد.

هارد وسترن طلایی

کاربرد رنگ طلایی هارد وسترن

اما آخرین محصول در سری محصولات وسترن رنگ طلایی هارد وسترن می باشد که حرفه ای ترین نسل ذخیره سازی اطلاعات می باشد و در سری کاربردی NAS قرار می گیرد و مناسب برای استفاده در دیتا سنتر Data Center ، ذخیره سازهای ابر و سیستم های پردازنده محاسباتی می باشد.

این رنگ هارد وسترن به دلیل وجود دو پردازنده و کنترل دقیق بهترین انتخاب برای ذخیره سازی حرفه ای در سیستم های RAID می باشد که سرعت و حافظه کش بالایی دارد و با داشتن محافظ لرزشی در رده ی  پرقدرت ترین هاردهای وسترن می باشد.

در این مطلب برای شما عزیزان کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd را بیان کردیم تا شناختی از هر یک از این رنگ ها پیدا کنید.

مرکز تخصصی آپاو ضمن شناختی دقیق از جزئیات و کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd توانایی تعمیر و بازیابی اطلاعات تخصصی انواع هاردهای وسترن شما را در هر رنگی دارد و در کمترین زمان و با استفاده از تخصصی ترین تکنولوژی های روز دنیا در عرصه تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد در کنار شما هستیم تا هر یک از انواع هاردهای شما را در هر برند و کاربردی تعمیر و ریکاوری کنیم.

کاربرد رنگ های هارد وسترن Wd  از نظر مقایسه ی سرعت و قیمت و حجم حافظه بسیار مبحث گسترده ای می باشد که در یک مقاله نمی گنجد و امیدواریم با توضیحاتی هرچند مختصر، آموزشی مفید برای شما عزیزان بوده باشد.

منبع : HDDMAGیک دیدگاه بنویسید
3 + 1